O nas Start / O nas

CEMAD – ODLEWNIA METALI NIEŻELAZNYCH

ODLEWANIE ALUMINIUM I METALI NIEŻELAZNYCH

TRADYCJA I POSTĘP

Działalność pod tą nazwą rozpoczęta została w lipcu 1994 roku. Wcześniej ( od 1985) byliśmy znani jako Wytwórnia mas formierskich, których głównym odbiorcą był przemysł jubilerski, a aktualnie pomagamy w wielu branżach jako odlewnia metali i aluminium.
Założyciel firmy, Edward Ciostek, to absolwent Technikum Odlewniczego w Nowej Soli i AGH w Krakowie. Doświadczenie odlewnicze zdobywał w Zakładach Mechanicznych „Ponar”, Zakładach Cegielskiego i WSK, poszerzając je o szkolenia w USA, Francji i Anglii.
Od początku istnienia aż do dzisiaj CEMAD realizuje wizję swego założyciela.
Jako wnukowie podążamy Jego drogą edukacyjną, kończąc Technikum Metalurgiczne w Paryżu i AGH w Krakowie. Władamy biegle językiem francuskim, angielskim. Dodatkowo szkolimy się w zakresie marketingu i nowych technologii odlewniczych.

CEMAD - MIEJSCE PRACY I ROZWOJU

Jesteśmy nie tylko miejscem produkcji lecz także przygotowania zawodowego. 80 procent zatrudnionych stanowią pracownicy z ponad 18- letnim stażem pracy. Nie żałujemy środków na dodatkowe szkolenia, na poprawę warunków pracy oraz na integrację załogi. Wspieramy placówki oświatowe i opiekuńcze. Unowocześniamy park maszynowy. Wdrażamy coraz bardziej skomplikowane technologie odlewnicze.
Status firmy rodzinnej pozytywnie skutkuje w usprawnieniu systemu organizacyjnego i zarządzania. Stosujemy płaską strukturę organizacyjną i motywacyjny system kierowania zespołem.

CEMAD - JAKOŚC I KOMPETENCJE

Wszystkie podjęte i stosowane działania dały skutek w postaci uzyskania certyfikatu jakości ISO 9001. Rezultatem współpracy z Instytutem Spawalnictwa w Gliwicach są dwa patenty, które zostały nam, jako współtwórcom, przyznane w 2015 roku. Dzięki temu odlewanie aluminium i odlewanie metali jest naszym największym osiągnięciem.

CEMAD - KRÓTKIE TERMINY, NISKIE CENY, WYSOKA JAKOŚĆ

Realizujemy potrzeby polskich kontrahentów z zakresu przemysłów: elektrotechnicznego, rolniczego, transportu, okrętowego, górniczego, maszyn ciężkich i urządzeń mechanicznych, zdobniczego, budowlanego, motoryzacyjnego.
Jesteśmy pośrednim dostawcą dla klientów ze Szwecji, Niemiec, Francji, Chin.
Bezpośrednio eksportujemy do Wielkiej Brytanii.
Opracowujemy koncepcje konstrukcyjne i technologiczne . Wykonujemy usługi naprawcze i modernizacyjne.
Przyjmujemy zamówienia na pojedyncze odlewanie metali i długie serie, z czego na życzenie klienta stosujemy odlewanie aluminium. Mamy możliwość szybkiego przestawiania i przystosowania produkcji zgodnie z oczekiwaniami klientów.
Nasze ceny- oparte o rzetelną kalkulację, są konkurencyjne.
Naszym atutem jest gwarancja jakości, uczciwość i szacunek.